Naše vinařství

Rodina Suchyňova se vinařství věnuje od nepaměti, jako malé rodinné vinařství se začala prezentovat až v 90. letech.

Otec Josef předal vedení mladšímu synovi Václavovi, který momentálně řídí chod celé firmy. Václav Suchyňa absolvoval střední vinařskou školu ve Valticích a po ukončení studia se stala výroba vína jeho hlavní profesí.

Společně s otcem a bratrem obdělávají sedm hektarů vinic v tratích Kozí horky, Krefty a Trkmansko (poslední výsadby Hibernal, Merlot, Rulandské modré). Při pěstování se vinařství řídí režimem integrované produkce, který je šetrný k přírodě.

Práce ve vinicích a ve sklepě si rodina obstarává sama, doménou Václava je sklepní hospodářství. To je umístěno ve starém rodinném sklepě po dědovi. Sklep bylo nutné zrekonstruovat, proto na jeho místě vyrostl v roce 2011 sklep nový i s degustačním zázemím a dostatečnými prostory pro uskladnění a archivaci vína.

Hlavní filosofií vinařství je vyrábět kvalitní vína pomocí přírodních kvasinek. Červená vína následně projdou jablečno-mléčnou fermentací. Vína zrají v nerezových nádobách a dřevěných sudech. V poslední době vinařství pořídilo vinifikátor na červená vína. Převážnou část z ročního objemu kolem 25 000 litrů vína tvoří zemská vína, částečně jsou vína zařazena do přívlastkových kategorií.

V degustační místnosti sklepa jsou vítány skupiny do patnácti návštěvníků. Vinařství nabízí možnost ubytování pro sedm osob přímo nad sklepem

.P1060240

Zpět do obchodu