Naše vinařství

Rodina Suchyňova se vinařství věnuje od nepaměti, jako malé rodinné vinařství se začala prezentovat až v 90. letech.

Otec Josef předal vedení mladšímu synovi Václavovi, který momentálně řídí chod celé firmy. Václav Suchyňa absolvoval střední vinařskou školu ve Valticích a po ukončení studia se stala výroba vína jeho hlavní profesí.

Společně s otcem a bratrem obdělávají sedm hektarů vinic v tratích Kozí horky, Krefty a Trkmansko (poslední výsadby Hibernal, Merlot, Rulandské modré). Při pěstování se vinařství řídí režimem integrované produkce, který je šetrný k přírodě.

Práce ve vinicích a ve sklepě si rodina obstarává sama, doménou Václava je sklepní hospodářství. To je umístěno ve starém rodinném sklepě po dědovi. Sklep bylo nutné zrekonstruovat, proto na jeho místě vyrostl v roce 2011 sklep nový i s degustačním zázemím a dostatečnými prostory pro uskladnění a archivaci vína.

Hlavní filosofií vinařství je vyrábět kvalitní vína pomocí přírodních kvasinek. Červená vína následně projdou jablečno-mléčnou fermentací. Vína zrají v nerezových nádobách a dřevěných sudech. V poslední době vinařství pořídilo vinifikátor na červená vína. Převážnou část z ročního objemu kolem 25 000 litrů vína tvoří zemská vína, částečně jsou vína zařazena do přívlastkových kategorií.

V degustační místnosti sklepa jsou vítány skupiny do patnácti návštěvníků. Vinařství nabízí možnost ubytování pro sedm osob přímo nad sklepem

.P1060240

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení